עיריית ביתר עילית
  • זהירות בדרכים
  • זהירות בדרכים

זהירות בדרכים

מטה הבטיחות העירוני הפועל במסגרת שפ"ע, הוקם בשנת תשס"ו והיה ל'נחשון' בהתיישבות החרדית. המטה עובד בשיתוף פעולה מלא עם משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, וזוכה לשבחים רבים.

המטה מרכז ומפעיל את התוכניות הבאות:
טיפול בתשתיות, בצמתים ובמעגלי תנועה, וכן בתשתיות רכות כמו, שילוט והכוונה
פעילות הדרכה והסברה על ידי רכזי זה"ב בבתי הספר ותלמודי התורה
הפעלות קייטנות זה"ב במתנסי"ם העירוניים
כנסי הסברה בשיתוף רבנים מחנכים ומומחים
חלוקת ערכות בטיחות ייחודיות לילדי העיר
הפעלת גמ"ח למושבי בטיחות לילדים

 לא בכדי קבעו כל גדולי ישראל ופוסקי הדור שליט"א כי חוקי התחבורה הם כחוקי השולחן ערוך, לכל דבר וענין. רבני העיר שליט"א שיננו באחרונה את הדברים באוזני התושבים במהלך אירועים ופעילות משותפת שנערכו בעיר.

 השימוש בתחבורה הציבורית בעיר ביתר עילית הוא בקנה מידה גדול, גם ברמה הארצית, כ-500 נסיעות בינעירוניות מבוצעות מידי יום ו–5 קווים עירוניים המסיעים יום יום אוכלוסיית ילדים הגדולה בישראל למוסדות החינוך. על כן ההסברה וההדרכה הייחודית המתקיימת בעיר, ובהתאמה מיוחדת לאורח החיים של תושביה, חשובה לאין ערוך,שכן הילדים והוריהם אינם חשופים לכלי התקשורת הכלליים.

המטה מקיים פעולות הסברה ייעודית והפניית משאבים לנושא הנסיעות בערבי שבתות וחגים ו'בין הזמנים', בהם עושים את דרכם לביתר וממנה רבבות תושבים, שרובם ילדים ובני נוער. בחודשי הקיץ מקיים המטה ואגף החינוך עם עמותת 'חפצינו לחיים' פעילות משותפת עם ההורים בבתי הספר ובתלמודי התורה. במיזם המשותף נוטלים הילדים חלק פעיל במגוון יצירות ותחרויות נושאות פרסים תוך כדי למידה עיונית של כללי הזה"ב.