עיריית ביתר עילית

'עילית' משיקה קו יומי קבוע מביתר עילית לקבר רחל

24/12/2015 18:00
'עילית' משיקה קו יומי קבוע מביתר עילית לקבר רחל (הגדל)

לבקשת ראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין:

'עילית' משיקה קו יומי קבוע מביתר עילית לקבר רחל

בנוסף, יחלו לפעול קווים חדשים בסופ"ש מביתר עילית לשכונת נווה יעקב בירושלים ולעיר רחובות ♦ הקו החדש לקבר רחל מהווה בשורה מיוחדת עבור תושבי ביתר עילית שיוכלו להגיע לתפילה לקבר רחל הסמוכה לעיר בקו תחבורה ישיר ומהיר

 

שורה של בשורות טובות לתושבי ביתר: החל מיום חמישי הקרוב, יתחילו לפעול מספר קווים חדשים, שירחיבו את פריסת יעדי התחבורה הציבורית לשלשה יעדים נוספים, לטובת רבבות התושבים.

הבשורה הגדולה היא: הפעלת קו יומיומי במסלול ביתר עילית – קבר רחל, קו 238, שיאפשר לתושבי העיר להגיע אל "מאמע רחל" במהירות ובקלות, ולשפוך צקון שיחם במקום הקדוש, מקום שכל אחד נכסף להתפלל שם ולשפוך את לבו...

הצורך בהשקת קו זה ניכר מזה זמן רב. שהרי מבחינה גיאוגרפית הציון הקדוש כה קרוב וסמוך לביתר עילית, שנחשבת לשכנתה הקרובה של קבר רחל; ורבים מהתושבים מגיעים תכופות אל הקבר.

אולם למרות זאת, עד כה היה הדבר כרוך בקושי לא מועט. עתה, נענה משרד התחבורה לבקשת ראש העיר, ולאור הנחיצות וההיגיון התפעולי בקו זה, אושרה הפעלתו; והוא יחל לפעול, כאמור, כבר ביום חמישי הקרוב במתכונת יומיומית, בשלב זה שני נסיעות לכל כיוון, וגם בימי שישי.

כמו כן, לאור התרחבותה של העיר, והצמיחה הגדולה בביקושים לתח"צ לשלל יעדים ברחבי הארץ, מצטרפים עוד שני קווים חדשים אל הקווים הרבים שכבר קיימים: קו 279 לשכונת נוה יעקב בירושלים, וקו 176 לרחובות. קווים אלו יפעלו בסופי שבוע.

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, הביע את התרגשותו מהשקת הקו לקבר רחל, ואת סיפוקו הרב מהפעלת שני הקווים הנוספים, שיהוו נדבך נוסף לפיתוחה של העיר. "כל קו חדש, כל יעד תחבורתי נוסף – מציב את ביתר עילית על המפה ומחזק את העיר" – אמר. בנוסף ראש העיר הביע את התרגשותו מההצלחה הגדולה והמיוחדת בהסדרת קו נסיעה יומי קבוע לקבר רחל. ראש העיר הזכיר שבפרשת השבוע על הפסוק ואני בבואי מפדן רש"י מביא את דברי המדרש שרחל אמנו נקברה דווקא במקום הזה כדי שאנו – בניה, נוכל להתפלל על קברה בזמן הגלות והיא יוצאת ובוכה מבקשת עלינו רחמים. ובוודאי שבזכות שתושבי העיר יוכלו להגיע בקלות ובמהירות להתפלל על קברה יתקיים מה שהקב"ה משיב ל'מאמע רחל' יש שכר לפעולתך ושבו בנים לגבולם.

ראש העיר הביע את ברכתו והערכתו למר דרור גנון – מנהל אגף בכיר במשה"ת, ולגב' אבירם – מנהלת אגף הרישוי במשה"ת, ולרב שלמה רוזנשטיין מתאם תח"צ חרדי על פעילותו הרבה בעניין חשוב זה. כמו"כ ראש העיר ביקש להודות להרב שחר פיירמן שמנהל את האתר הק' מטעם המרכז הארצי למקומות הקדושים ולמנכ"ל המרכז הארצי הרב יוסף שווינגר ולמר שאול בטיש קמ"ט דתות במינהל האזרחי, על פעילותם הרבה לאורך השנים בהסדרת פעילות הקו החדש. אחרון חביב – חברת 'עילית' אשר אינה שוקטת על שמריה, ופועלת גדולות ונצורות להוסיף בכמות ואיכות שירותי התח"צ שהינה מספקת לתושבי העיר ואורחיה.

"אכן אפשר לומר – חתם ראש העיר – שהקווים החדשים מגדילים את מפת יעדי התח"צ ממנה נהנים התושבים באופן רחב ביותר, ועוד היד נטויה. אנחנו גאים בשירות ה"עילית" – תרתי משמע"!...

ראש העיר ביקש להדגיש שהעבודה בעניין התחבורה הציבורית עוד לא הושלמה ובימים אלו הוא פועל באופן נמרץ להוספת קווים נוספים וביניהם קו קבוע מדי שבוע, בין ביתר עילית למירון וצפת.