המרכז הוא פרויקט בשיתוף של משרד הרווחה, הג'וינט ועיריית ביתר עילית. המרכז משלים לשירותים העירוניים הקיימים על מנת לתת מעטפת רחבה ותומכת עבור משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, בעלי נכות פיזית, לקות שמיעה/ ראיה, ילדים על הספקטרום, בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית עד גיל 25. הדגש בשירות הוא ההיבט המערכתי המקיף, הרואה גם את המשפחה של הילד המיוחד כמקבלי שירות, ולא רק את הילד המיוחד עצמו.

השירותים כוללים: מגוון הרצאות, מתן מידע, קבוצות תמיכה לבני המשפחה (אמהות, אבות, אחים ואחיות), מגוון סדנאות, ימי כיף לכל בני המשפחה בחופשות וחגים, אפשרויות התנדבות, עזרה בהכוונה ותיווך מול גורמים מקצועיים לצורך מימוש זכויות.

בנוסף, המרכז עוסק בהעלאת המודעות לקבלת השונה, תוך הגברת הידע והחשיפה לנושא, שותפויות עם גורמים עירוניים ואנשים מקצוע בתחום: קופות חולים, טיפות חלב, גני חינוך מיוחד, מעון שיקומי, מרכזי טיפול ועוד, על מנת לקדם את השירותים בתחום הצרכים המיוחדים בעיר.

כמו כן, המרכז מוביל מנהיגות הורים: מובילי שינוי מבפנים עם הידע והניסיון שההורים רכשו תוך הבנה שבכוחם וביכולתם של ההורים ליצור שינוי ולקדם את הנושאים המצריכים שינוי מבפנים תוך הכרת הצרכים והשטח בצורה המיטבית.

יש לציין כי עו"ס המרכז איננה עו"ס המשפחה, כך שלכל עניין שאיננו רלוונטי למרכז יש לפנות אל העו"ס האחראי בלבד.

לטופס רישום למרכז לחץ כאן

אפרת וולמן
עו"ס מרכז למשפחה-צרכים מיוחדים
02-5888-967